نکات مهم برای تمیز کردن کابینت های گلاس

نکات مهم برای تمیز کردن کابینت های گلاس

برای نگه داشتن برق و درخشش کابینت‌های جدید های گلاس، بهتر است از چند وسیله و ماده شوینده هنگام تمیز کردن کابینت های گلاس، دوری کنید
1400/11/13
0 نظر

برای نگه داشتن برق و درخشش کابینت‌های جدید های گلاس، بهتر است از چند وسیله و ماده شوینده هنگام تمیز کردن کابینت های گلاس، دوری کنید و در عوض نکاتی را دائما به خاطر داشته باشید:
 
برای تمیز کردن کابینت های گلاس، از مواد شوینده قوی و شیمیایی استفاده نکنید. برخی از این مواد می‌‌توانند به درخشش کابینت های گلاس آسیب برسانند و برخی دیگر حتی ممکن است از خود ردی روی کابینت به جا بگذارند. بهترین کار استفاده از آب و کمی‌ مایع ظرفشویی است. اما حتی این محلول را نیز ابتدا روی قسمتی از کابینت که کمتر دیده می‌‎شود، امتحان کنید.
 

از تماس برس‌ها، سیم‌های ظرفشویی و سایر ابزارهای ساینده، با سطح و در کابینت های گلاس، جلوگیری کنید.

از رها کردن حوله‌های مرطوب و خیس روی سطح کابینت های گلاس برای زمان طولانی خودداری کنید. رطوبت بیش از حد، می‌تواند باعث تغییر رنگ یا تغییر شکل کابینت های گلاس شود.

حوله‌های نرم و ضد خش مایکروفایبر بهترین روش برای پاک کردن و برق انداختن کابینت های گلاس هستند. الیاف سنتتیک و ظریف این حوله‌ها، گرد و خاک و هر ذره دیگری را به راحتی از سطح کابینت پاک می‌‌کند و برق اصلی آن را برمی‌‌گرداند. حوله مایکروفایبر همچنین اگر تمیز باشد، به هیچ عنوان رد، خط و خشی روی کابینت های گلاس به جا نمی‌‌گذارد. مزیت حوله مایکروفایبر به این است که می‌‌توانید مدت‌ها از آن استفاده کنید. کافی‌ست بعد از هربار نظافت، آن را به خوبی بشویید.

هنگام پاک کردن کابینت های گلاس، به هیچ عنوان فشار زیادی به سطح کابینت وارد نکنید. تنها روی لکه‌های سرسخت را با فشار کمی‌ بیشتری بکشید.

ترجیحا حتی برای تمیز کردن کابینت های گلاس سفید، از وایتکس استفاده نکنید. زیرا وایتکس یا هر نوع سفیدکننده دیگری، ممکن است باعث تغییر رنگ کابینت شود. اگر اصرار دارید برای پاک کردن کابینت های گلاس، از سفید کننده استفاده کنید، اول با سازنده کابینت‌ها تماس بگیرید تا مطمئن شوید مواد فعال موجود در سفیدکننده به درخشش و سطح کابینت آسیب نمی‌رسانند.
در این مطلب درباره روش پاک کردن کابینت های گلاس خواندیم. علاوه بر نکات بالا به یاد داشته باشید که یک اشتباه رایج در پاک کردن کابینت های گلاس، این است که افراد معمولا فقط جلوی کابینت را پاک می‌ کنند. زیرا این قسمت بیشتر در دید است. این درحالیست که داخل کابینت هم باید به طور مرتب تمیز شود تا بو و مواد دیگر درون آن جمع نشوند. همچنین اگر از داخل کابینت های گلاس شما، بوی نامطبوع به مشام می‌‌رسد، از بوگیرهای طبیعی مانند یک جعبه جوش شیرین یا یک کاسه سرکه که با پلاستیک و سوراخ‌های کوچک پوشانده شده است، استفاده کنید. پهن کردن روزنامه در کابینت هم می‌‌تواند بوها را به طور طبیعی جذب کند و اجازه کثیف شدن کف کابینت را ندهد، ولی روزنامه‌ها باید ماهانه عوض شوند.
ضمنا دقت کنید که اولین مرحله برق انداختن کابینت های گلاس، پیشگیری از کدر شدن کابینت و کثیف ماندن آن برای مدتی طولانی است.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر